دوشنبه , ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶
خانه / اخبار و رویدادها / اخبار نظلام مهندسی / آیین‌نامه کنترل ساختمان در معرض نظرخواهی ذی‌نفعان
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی

آیین‌نامه کنترل ساختمان در معرض نظرخواهی ذی‌نفعان

آیین‌ نامه کنترل ساختمان در معرض نظرخواهی ذی‌نفعان/ هدف آیین‌نامه، جلوگیری از ورود افراد بدون صلاحیت در حرفه ساختمان

 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: به منظور افزایش کیفیت ساخت و ساز و حضور افراد حرفه ای باب گفتگو در متن ایین نامه کنترل ساختمان باز می ماند.
حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت : یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد تحول بنیادین در فرایندهای ساخت و ساز، اجرایی کردن ایین نامه کنترل ساختمان است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی

وی ادامه داد: بر روی متن ایین نامه کارهای مطالعاتی خوبی انجام شده است و دیروز درباره تصمیم گیری شد تا ایین نا مه به نظرخواهی گذاشته شود و گروههای ذی نفع فرصت گفتگو و اظهار نظر را داشته باشند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: بدلیل اینکه ایین نامه به صورت بنیادی سارختارهای را تغییر می دهد و به نفع بهره برداران و افراد حرفهای که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنند است.

وی تاکید کرد: قرار شد تا رسیدن به اجماع؛ نظرخواهی و گفتگو درباره این ایین نامه بازبماند.

شایان ذکر است؛ این آیین‌نامه یکسال به نظرخواهی گذاشته شد و از ابتدای سال جاری نیز در دستور کار هیئت دولت قرار گرفته است. هدف آیین‌نامه این است که از ورود افراد بدون صلاحیت در این حرفه جلوگیری کند.

آیین‌نامه کنترل ساختمان در ۹ فصل کلیات، صدور پروانه وتمدید آن، وظایف کارفرمایان، وظایف معماران و مهندسان طراح، مقررات ساخت بنا و وظایف پیمانکاران، وظایف ناظران و بازرسان، نظارت و بازرسی حین ساخت، پروانه بهره برداری، گواهی پایان کار ساختمان و شناسنامه فنی-ملکی، ضوابط خاص طرح های نظام فنی و اجرایی کشور و مدیریت اطلاعات شهرسازی و ساختمانی و نیروی انسانی و همچنین در ۴۶ماده تنظیم شده است. /

منبع خبر : صما

آیین‌ نامه کنترل ساختمان در معرض نظرخواهی ذی‌نفعان/ هدف آیین‌نامه، جلوگیری از ورود افراد بدون صلاحیت در حرفه ساختمان   معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: به منظور افزایش کیفیت ساخت و ساز و حضور افراد حرفه ای باب گفتگو در متن ایین نامه کنترل ساختمان باز می…

افزودن رای

مجموع بررسی ها

افزودن امتیاز به این خبر

User Rating: Be the first one !
0

درباره ی admin

Admin
ساختمان را مهندسی بسازیم

همچنین ببینید

راهنمای سیستم هوشمند ارجاع نظارت

راهنمای سیستم هوشمند ارجاع نظارت

راهنمای ” سیستم هوشمند ارجاع نظارت ” منتشر شد. سازمان نظام مهندسی مازندران اعلام کرد ...

یک دیدگاه

  1. متاسفانه خيلي از مديران قبلي و فعلي بخش مسكن به انبوه ساز و توليد كننده مصالح ساختماني تبديل شده اند و به دنبال فروش محصولاتشان از طريق چك ليست شركت هاي بازرسي هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *